Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseower/public_html/finansowe-promocje.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Finansowe Promocje
Go to content Go to menu

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Tuesday, June 30, 2020

O ile pojęcie kredytu gotówkowego czy hipotecznego jest dla wielu osób znane, o tyle kredyt konsolidacyjny brzmi dość zagadkowo. Czym jest w takim razie kredyt konsolidacyjny i kto może się o niego ubiegać?

Polacy coraz chętniej sięgają po kredyty na różne cele, począwszy od kredytów gotówkowych na remont, samochód czy zakupy, a skończywszy na kredytach hipotecznych pod zakup mieszkania. Kredyt konsolidacyjny to oferta dla tych, którzy chcą przekształcić kilka zobowiązań w jedno. W ten sposób zmniejszając nieco miesięczne obciążenia, aby z niego skorzystać, musimy więc posiadać już jakieś zobowiązanie finansowe. Skonsolidować możemy dowolną liczbę kredytów, przy czym nie muszą być to wszystkie z naszych zobowiązań. Pożyczone w ten sposób pieniądze nie trafiają do nas — zostaną przekazane bezpośrednio do banku i w ten sposób pokryją nasze dotychczasowe zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny nie służy więc do pozyskania dodatkowych pieniędzy (chociaż taka możliwość istnieje), ale przede wszystkim do spłacenia naszych już zaciągniętych zobowiązań.

Dlaczego kredyt konsolidacyjny może być atrakcyjny dla płatników? Po pierwsze zwalnia nas z konieczności pamiętania o spłacie kilku zobowiązań. Niektórzy decydują się na niego właśnie z powodu tej wygody. Z drugiej strony, może stanowić on pomocną dłoń dla osób, które z powodu zaciągniętych zobowiązań mają poważne kłopoty finansowe. Kredyt konsolidacyjny może stanowić ostatnią deskę ratunku, gdy mamy kłopoty finansowe z powodu pogłębiającego się zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny pozwala niejako zacząć z czystą kartą. Podpisując z bankiem umowę, możemy wydłużyć okres spłaty i zmniejszyć miesięczną ratę. Dla wielu osób będzie to bardzo pomocne. W ten sposób możemy nieco ustabilizować naszą sytuację finansową. Skorzystanie z tego rodzaju kredytu pomoże nam też w zachowaniu dobrej historii kredytowej.

Jeśli obawiamy się, że skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego ściągnie na nas jeszcze większe kłopoty to warto poradzić się eksperta. Zawieranie nowej umowy kredytowej jest dla wielu osób zdarzeniem stresującym. Wynika to z kilku kwestii, na przykład obecnych kłopotów finansowych, czy obawy, że nowa umowa ponownie przerośnie nasze możliwości. W tym przypadku pomóc może nam wcześniej wspomniany ekspert, który razem z nami będzie negocjował korzystne warunki umowy. Jednocześnie nie podejmujmy decyzji o kredycie konsolidacyjnym pochopnie. Jeśli mamy chwilowe problemy z finansami, ale wiemy, że niedługo wszystko wróci do normy. To nie warto sięgać po kredyt konsolidacyjny. Jednocześnie pamiętajmy, że składając wniosek o skonsolidowanie kredytów po raz kolejny zostanie oceniona nasza zdolność kredytowa. Dlatego konieczne będzie przygotowanie dokumentów potwierdzających naszą tożsamość czy osiągane dochody. Niekiedy niezbędne będzie też dostarczenie dotychczas obowiązujących umów kredytowych czy wyciągów z konta. Bank sprawdzi także naszą historię kredytową.