Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseower/public_html/finansowe-promocje.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Finansowe Promocje
Go to content Go to menu

Wybór najlepszej lokaty bankowej

Thursday, September 17, 2020

Obowiązuje kilka podstawowych zasad, które warto brać pod uwagę przy wyborze najlepszej lokaty bankowej. Oto kilka z nich, które znacznie ułatwiają osiągnięcie satysfakcjonujących wyników finansowych.

Oprocentowanie

Jest to podstawowy element, który każdy klient powinien na początku brać pod uwagę, ponieważ to przede wszystkim od niego można ustalić jaki uda się osiągnąć zysk z lokaty na przestrzeni kilku miesięcy czy nawet lat. Im wyższe oprocentowanie tym lepiej, ale też warto nie tylko kierować się oprocentowaniem, które widzimy w reklamie czy na stronie banku, ale też zawsze można próbować negocjować warunki oprocentowania na najkorzystniejszych dla nas warunkach. Najczęściej spotykane wartości procentowe to 0,5% 1% 2% 3% w skali roku. Im wyższe będzie oprocentowanie na lokacie tym można się spodziewać większego zysku na takiej lokacie bankowej.

Kwota wpłaty

Dużo zależy od oprocentowania, ale nie uda się odpowiednio przyrosnąć bez właściwej sumy pieniędzy, która będzie mogła przyrosnąć w odpowiedni sposób. Banki najczęściej ustalają minimalną i maksymalną kwotę do wpłaty. Najczęściej to kwota od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Im wyższa kwota na lokacie tym większy zysk wypracowany z odsetek. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli kwota jest niestandardowo wysoka banki nie oferują wówczas zbyt atrakcyjnego oprocentowania.

Czas

Lokaty bankowe tak jak inne produkty bankowe trwają określony czas, dlatego zawsze warto najpierw ocenić na jak długo jesteśmy w stanie ulokować środki finansowe i utrzymywać je w bezpiecznym miejscu w banku. Dobra lokata zapewnia w krótkim czasie wysoki zysk, jednak zazwyczaj pieniądze muszą jakiś czas pracować, aby móc się cieszyć odpowiednio wypracowanym zyskiem z lokaty. Najczęściej okres, kiedy można utrzymywać pieniądze na lokacie trwa od kilku miesięcy do kilku lat.

Dodatkowe warunki

Jednym z warunków założenia lokaty jest posiadanie konta w banku, w którym dojdzie do założenia tego produktu. Wiąże się to z dodatkowymi opłatami, które ciążą na posiadaczu rachunku, ale też dzięki temu, że klient posiada konto w banku może on liczyć na lepsze warunki od osób, które takiego konta nie posiadają. Świadczy to o lojalności klienta wobec banku i dzięki temu może on liczyć na przykład na dużo korzystniejsze oprocentowanie.

Promocje

Są banki, które aby zachęcić klienta to skorzystania z jego oferty zrobią bardzo wiele, aby ten się zdecydował właśnie na ten właściwy bank, a nie coś zupełnie innego, co nie będzie tak bardzo dla niego korzystne. Oprócz lokaty bankowej na najlepszych zasadach banki są w stanie zaoferować dodatkową premię finansową i bony różnego typu, tak aby klient mógł jeszcze lepiej zapamiętać instytucję, w której będzie się decydować powierzyć swoje oszczędności. Tego typu promocje najczęściej kierowane są do obecnych klientów i często stanowią dodatkowy element, który zachęca potencjalnych klientów do skorzystania z oferty najlepszego banku na rynku finansowym.